<<<Nejtlustší Britka raději zaplatila svému synovi bandáž žaludku>>>

22. září 2010 v 17:59 | sherryna |  Zajímavosti


Nejobéznější žena Velké Británie Sharon Mevsimlerová se natolik obávala, že její syn bude mít problémy s váhou stejně jako celá jejich rodina, že se rozhodla mu v pouhých 13 letech zaplatit bandáž žaludku. Emrah Mevsimler byl nejmladší osobou, která v Británii tuto operaci podstoupila. Právě díky tomuto chirurgickému zákroku je nyní šestnáctiletý Emrah štíhlý, ačkoli byl ještě před třemi lety "oplácané" dítě.
Sharon Mevsimlerová na lůžku spolu se svou rodinou.
Sharon Mevsimlerová na lůžku spolu se svou rodinou.

Dnes 15:50 - Londýn
Matka Sharon však na zdravotní komplikace spojené se svou obezitou letos v červenci zemřela ve věku 40 let, kdy její váha dosahovala 266 kilogramů. Stalo se tak rok poté, co sama podstoupila žaludeční bypass, který měl omezit objem přijaté potravy, uvedl britský Daily Mail.
Později však vyšlo najevo, že Sharonina rodina jí do nemocnice nosila nezdravé jídlo plné kalorií, o které je nemocná žena stále prosila. Sklony k nadváze však mají v genech všichni členové rodiny. Kromě Sharon a Emraha musela být provedena bandáž žaludku i Sharoniným bratrům Mehmetovi a Mestiemu a její matce Anne.
Emrah spolu se svou babičkou Anne a strýcem Mustie Hassanem. Všichni mají za sebou bandáž žaludku.
Emrah vlevo spolu se svou babičkou Anne a strýcem Mustie Hassanem. Všichni mají za sebou bandáž žaludku.
Sharon se proto spolu s Emrahem, kterému váha také začala s věkem rychle šplhat nahoru, rozhodli, že i přes tak nízký věk je čas pro chirurgický zákrok i u něj. Matka proto nechala svého syna operovat v roce 2007 v Belgii. Účinky se dostavily téměř okamžitě, Emrah začal jíst méně a navíc dodržuje poměrně přísnou dietu.
Emrah vpravo se svým normálním denním jídelníčkem před operací a vlevo s jeho spotřebou nyní.
Emrah vpravo se svým normálním denním jídelníčkem před operací a vlevo s jeho spotřebou nyní.
"Možná mi zachránila život, ale nedokázala zachránit ten svůj. Nechtěla, abych dopadl stejně jako ona, proto mi zaplatila operaci, jinak bych teď měl tak 130 kilogramů. Váha mi tehdy stoupala velmi rychle, to byl důvod, proč jsem musel zákrok podstoupit," řekl nyní šestnáctiletý chlapec.
Emrah ve dvanácti letech, rok předtím, než podstoupil bandáž žaludku.
Emrah ve dvanácti letech, rok předtím, než podstoupil bandáž žaludku.
"Zažil jsem hodně šikany. Byl jsem oplácaný a neměl jsem se v tu dobu vůbec rád. Chtěl jsem vypadat zdravěji, stejně jako ostatní lidé v mém věku. Neměl jsem přátele a byl jsem sám," dodal Emrah, který byl zvyklý denně spořádat obrovské množství jídla.
Z baculatého dítěte je nyní Emrah Mevsimler štíhlý chlapec.
Z baculatého dítěte je nyní Emrah Mevsimler štíhlý chlapec.
Ráno začínal se třemi snídaněmi. Cestou do školy se dojídal sladkostmi, které zapíjej colou a pak už nedočkavě čekal na obědovou pauzu, kdy si šel koupit hamburgery a hranolky do obchodu poblíž školy. Když dorazil domů, sdělil rodičům, že má hlad, jelikož celý den nic nejedl. Další chod měl tedy doma a následovala večeře, při které dokázal spořádat celou pizzu a stále tvrdil, že je hladový.
Není divu, že s takovým jídelníčkem jeho váha prudce narůstala. Spolu se svou matkou tak začali přemýšlet, jak zmírnit jeho nezkrotný apetit, až dospěli k nutnosti operace, která možná Emrahovi opravdu zachránila život.

Zdroj : Novinky.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulfusa Kulfusa | E-mail | Web | 2. srpna 2018 v 5:49 | Reagovat

Pokrasnenie armpit brings inconvenience, pain when moving. to Carry visit doctors is not appropriate. Lump under the muscle cavity may turn out to be dangerous disease. But often it is consequences excessive use antiperspirants, non-compliance rules personal hygiene, increased sweating. Redness triggers a close clothing, polluted razor, the virus.
<a href=http://armpit.info/painful-lump-under-armpit>painful lump under armpit</a>  
Discomfort under the arm, redness, lump getting warm? This is the abscess that should cut, then drink antibiotics. first stage treat lotions, antibacterial medicines. When the ailment is started, need surgical procedure.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama